Kancelaria Śledcza

Zdrada zazwyczaj oznacza koniec związku, ponieważ prowadzi do całkowitej utraty zaufania do partnera. Najczęściej bywa także przyczyną rozwodu. Jeżeli partner (mąż lub żona) ukrywał związek z inną osobą, romansował za plecami, zdobycie dowodów może być niezbędne, aby orzec rozwód z winy współmałżonka. Jak to zrobić?

Zdobywanie dowodów zdrady to delikatna sprawa. W takiej sytuacji obserwacja jest podstawą zdobycia niezbędnych śladów. Inne przydatne dowody to zeznania świadków, zdjęcia, wiadomości z komunikatorów, wiadomości tekstowe, bilingi telefoniczne czy wyciągi z banku z podejrzanymi wypłatami z konta. Wszystko to może świadczyć na korzyść zdradzanej strony, choć do zdobycia niektórych dowodów przydaje się detektyw zdrady.

Jak wykryć zdradę?

Nie zawsze dziwne zachowanie małżonka oznacza zdradę, jednak jeśli coś wzbudza podejrzenia, lepiej trzymać rękę na pulsie. Istnieje kilka sposobów, jak wykryć zdradę i kilka jej charakterystycznych symptomów. Pierwszym i bardzo wyrazistym jest nagłe zainteresowanie własnym wyglądem partnera. Nowe ubrania, nowa fryzura, siłownia albo fitness mogą być podejrzane, jeśli do tej pory partner nie dbał o siebie. Podobnie nadgodziny, delegacje czy często pojawiające się imię nowej osoby. Słowem – wszystko, co odbiega od normy może być podejrzane i tym samym świadczyć o zdradzie.

Jak udowodnić zdradę?

Podejrzenia o zdradę to jedno, potrzebne są jednak dowody zdrady, które ostatecznie ją potwierdzą. Część takich dowodów można zdobyć samodzielnie. Dotyczy to przede wszystkim wyciągów ze wspólnego konta, na którym pojawią się ewentualne nagłe wypłaty lub opłacanie rachunków za niecodzienne wyjazdy, obiady, kawy. Tak samo żonie albo mężowi łatwiej jest zdobyć kopie rozmów na portalach społecznościowych albo maile, ponieważ małżeństwa często mają dostęp do swoich kont emailowych.

Jednak takie dowody nie zawsze są wystarczające dla sądu – i tu wkroczyć może detektyw zdrady, który jako profesjonalista jest w stanie prowadzić obserwację niewiernego partnera, ustalić, z kim się spotyka oraz zrobić zdjęcia. Będą to dowody w sprawie rozwodowej.

Zdrada a rozwód

Nie zawsze zdrada oznacza rozwód. Są małżeństwa, które pomimo tego próbują odbudować swoje relację. Należą jednak do rzadkości i najczęściej dowody zdrady są równoznaczne z wszczęciem postępowania rozwodowego przed sądem. Rozwiązanie małżeństwa może mieć różny przebieg: od łagodnego i rozwiązanego bez orzeczenia o winie, po burzliwy proces z orzekaniem o winie. Dowody mogą zostać zebrane przez profesjonalnego detektywa na zlecenie zdradzanego partnera.

Jakie dowody w sprawie rozwodowej są potrzebne?

Aby skutecznie uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie, dowody muszą być mocne i jednoznacznie wskazywać na zdradę. Najmocniejszymi dowodami są dowody z zeznań świadków oraz zdjęcia wskazujące jednoznacznie na romans małżonka. Takie zdjęcia potrafi zdobyć przede wszystkim profesjonalista. Jest mu łatwiej również z uwagi na fakt, że nie zostanie rozpoznany. Do akt sprawy rozwodowej można dołączyć wspomniane już bilingi rozmów, wydruki rozmów na czatach, maile, a także nagrania rozmów, choć w przypadku tych ostatnich sprawa jest bardzo delikatna. Sąd niekoniecznie może je uznać.

Dowody w sprawie rozwodowej – jak je pozyskać?

Dowody zdrady można uzyskać samodzielnie lub korzystając z usług profesjonalistów. Kancelarie śledcze i detektywi zdrady są znaczącą pomocą dla zdeterminowanych osób, które czują albo już wiedzą, że są zdradzane. W takiej sytuacji potrzebna jest cierpliwość, czujność i obserwacja, zarówno w domu, jak i poza domem. Wszelkie elementy świadczące o rozwijającym się romansie (w formie wydruków, zdjęć, potwierdzeń wypłat) należy przechowywać aż do rozprawy.

Czy warto korzystać z pomocy detektywa zdrady?

Dla wielu osób korzystanie z pomocy detektywa kojarzy się tylko z serialem. Jednak na pytanie: „jak wykryć zdradę” odpowiedź może brzmieć – wynajmij detektywa zdrady. Ma on potrzebne doświadczenie w obserwacji, zdobywaniu informacji, jest osobą nieznaną partnerowi. To zwiększa szanse zarówno na udowodnienie romansu, jak i skuteczne zebranie dowodów.