Kradzież

Kradzież to czyn zabroniony, który zgodnie z Kodeksem Karnym podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Kiedy kradzież dotyczy mienia o wartości mniejszej niż 1/4 minimalnego wynagrodzenia w kraju, wtedy czyn jest zakwalifikowany jako wykroczenie.

Masz problem z prawem i potrzebujesz pomocy prawnika? A może brakuje Ci dowodów w sprawie dotyczącej kradzieży wartościowych przedmiotów? W Kancelarii Śledczej zajmujemy się reprezentowaniem interesów klienta przed sądem, a także gromadzeniem dokumentacji dowodowej.

Wypełnij formularz
Odzyskiwanie mienia

Nasza Kancelaria Śledcza może podjąć próby odzyskiwania utraconego mienia przez klienta. Działalność detektywistyczna połączona z usługami prawnymi pozwala nam na podjęcie skutecznych prób odzyskania skradzionych przedmiotów.

Postępowania dochodzeniowe

Wzmacniamy działania organów ścigania. W Kancelarii Śledczej prowadzimy własne postępowania dochodzeniowo-śledcze. Prowadzimy czynności, które przybliżają nas do rozwiązania sprawy związanej z kradzieżą.

Analiza dowodów

Jesteśmy w stanie wykonać pełną analizę materiału dowodowego w sprawach związanych z kradzieżą wartościowego mienia. Analizujemy wszystkie materiały zebrane na etapie postępowania sądowego i przygotowawczego.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Nasza Kancelaria Śledcza zapewnia wszechstronną pomoc prawną w sprawach dotyczących kradzieży, oferując wysokiej jakości wsparcie na każdym etapie postępowania. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych prawników, specjalizujących się w prawie karnym, co gwarantuje, że każda sprawa jest prowadzona z najwyższą precyzją i troską o dobro poszkodowanego lub oskarżonego.

Charakteryzuje nas nie tylko skuteczność działania, ale również zdolność do indywidualnego podejścia do każdej sprawy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zrozumieć specyficzne potrzeby klienta, a w razie konieczności, wspieramy także w gromadzeniu niezbędnych dowodów. Nasze działania są kompleksowe i efektywne, obejmując zarówno reprezentację poszkodowanych, jak i obronę osób oskarżonych o kradzież. Zabezpieczamy prawa i interesy naszych klientów.

Skontaktuj się z kancelarią

Jak pomagamy w sprawach związanych z kradzieżami?

Prowadzenie działań śledczych
Zbieranie dowodów w sprawie
Reprezentowanie poszkodowanych
Pomoc oskarżonym o kradzież

Czym jest kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym?

Zgodnie z artykułem 278 Kodeksu Karnego, kradzież to zabranie cudzej rzeczy ruchomej w celu jej przywłaszczenia. Skradziona rzecz musi mieć wartość materialną oraz znajdować się w legalnym obiegu sprzedaży. Kradzież dotyczy "rzeczy ruchomych", co oznacza, że obejmuje zarówno przedmioty takie jak samochody czy telewizory, jak i ich części, np. silnik samochodowy czy procesor.

O kradzieży nie mówimy w przypadku:

  • nieaktualnych dokumentów tożsamości,
  • rzeczy o wartości sentymentalnej,
  • przedmiotów, które mają wartość symboliczną,
  • kradzieży nieaktywnych kart płatniczych.
Napisz do nas

Pomoc w sprawach za kradzież w 3 krokach

Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.

01
Konsultacja prawnicza

Na początek przeprowadzamy wywiad z osobą zainteresowaną usługami Kancelarii Śledczej. Ustalamy czy mamy do czynienia z poszkodowanym, czy z oskarżonym o kradzież. Następnie podejmujemy dalsze kroki w celu wyjaśnienia sprawy na sali sądowej.

02
Analiza materiałów

Po zapoznaniu się ze sprawą klienta rozpoczynamy kompleksową analizę zebranej dokumentacji dowodowej w postępowaniu przygotowawczym i sądowym. W razie potrzeby prowadzimy własne śledztwo, aby zgromadzić dodatkowe materiały potrzebne do obrony lub przygotowania aktu oskarżenia.

03
Prowadzenie sprawy

Kiedy mamy komplet dowodów w sprawie i przygotujemy plan działania, rozpoczynamy uczestnictwo w procesie sądowym. Dbamy o to, aby rozprawy przebiegały jak najsprawniej i dążymy do szybkiego zakończenia sprawy z pozytywnym finałem dla klienta.

Poznaj opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy

Najlepsza kancelaria z którą współpracowałem. Rewelacyjnie załatwiają sprawy. Szybko i skutecznie. Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze na czas i do celu. Szanowna Kancelario nie zmieniajcie. Trzymajcie tak dalej. Dziękuję za wszystko. Dzięki Wam wierzę w sprawiedliwość.
Jacek Kapuściński
Ludzie na których można polegać w najcięższych sytuacjach. Podczas rozprawy walczą do samego końca i wytaczają najcięższe działa.
Magdalena Zawisza
Wysoki poziom obsługi. Zapewniają bardzo szybką reakcję na zmiany w postępowaniu, dzięki temu przez cały czas wiedziałam, na czym stoję i jakie są kolejne kroki.
Agnieszka Spenst
Sądzę, że ciężko o bardziej profesjonalną i zaangażowaną obsługę. Korzystałam ze wstępnej pomocy w kilku kancelariach i tutaj zdecydowanie mieli najlepsze podejście. Mam ogromną sympatię do tych ludzi. Polecam
Karolina Borysiuk
Jesteście niesamowici! Traciłam już nadzieję, że których kancelaria podejmie się mojej sprawy, bo byłam w kilku miejscach, gdzie mi odmówiono. Tutaj bez kiwnięcia palcem zainteresowali się moją sprawą i zaplanowali sensowne rozwiązanie, które przyniosło oczekiwane rezultaty.
Monika Mat
Bardzo rzetelni prawnicy, potrafiący wybrnąć nawet z trudnych sytuacji. Mimo skomplikowane sprawy, doprowadzili ją do końca z pozytywnym skutkiem.
Klaudia Bartczak
Profesjonalizm
Terminowość
Dokładność
Zadowolenie klientów

Obrona poszkodowanego w wyniku kradzieży - jaka jest rola Kancelarii Śledczej?

Kancelaria Śledcza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu kompleksowego doradztwa prawnego poszkodowanym w wyniku kradzieży. Nasi prawnicy przeprowadzają szczegółową analizę sprawy, oceniając wszystkie dostępne dowody i opracowując skuteczną strategię obrony.

Podczas procesu sądowego nasi prawnicy reprezentują interesy poszkodowanego, broniąc jego praw w sądzie. To samo tyczy się ochrony osób oskarżonych o kradzież.

W Kancelarii Śledczej mamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby skutecznie gromadzić dowody oraz przesłuchiwać świadków. W zakresie obrony poszkodowanych w wyniku kradzieży proponujemy przede wszystkim: doradztwo prawne, reprezentowanie klienta przed sądem, a także prowadzenie negocjacji np. w zakresie ugody z drugą stroną postępowania.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania o pomoc w sprawach za kradzież?

Potrzebujesz więcej informacji o prowadzeniu spraw za kradzież? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.

Wsparcie Kancelarii Śledczej może być pomocne w sytuacjach, kiedy zostaniesz oskarżony o kradzież lub potrzebujesz dodatkowych dowodów w sprawie jako osoba poszkodowana. Kiedy sprawa trafia na wokandę sądową, zawsze warto mieć w zanadrzu wsparcie doświadczonego prawnika.

Kradzież kieszonkowa to przestępstwo polegające na zabraniu cudzej rzeczy ruchomej z kieszeni, torby, plecaka lub innych miejsc, gdzie osoba poszkodowana przechowuje swoje mienie. Zgodnie z art. 278 Kodeksu Karnego, kradzież kieszonkowa jest karalna i może skutkować nałożeniem kary od grzywny do pozbawienia wolności do lat 5. Wysokość kary zależy od wartości skradzionego mienia oraz okoliczności towarzyszących przestępstwu.

Obrona poszkodowanego w sprawach o kradzież polega na analizie sprawy, przygotowaniu linii obrony oraz aktywnym uczestnictwie w czynnościach procesowych, takich jak przesłuchania świadków. Obrońca reprezentuje poszkodowanego na rozprawach i posiedzeniach sądowych, weryfikuje zebrany materiał dowodowy i składa stosowne wnioski dowodowe.

Potrzebujesz pomocy w sprawach za kradzież?

Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.

    W związku z nawiązaniem z nami kontaktu przetwarzamy Twoje dane osobowe. Administratorem Twoich danych jest Kancelaria Śledcza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi Twoje pytanie oraz prowadzenia dalszej korespondencji na podstawie uzasadnionego interesu administratora (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Możesz skontaktować się z administratorem poprzez wiadomość wysłaną na adres: kancelariasledcza@gmail.com. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami co do przetwarzania Twoich danych osobowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności: https://www.kancelariasledcza.pl/polityka-prywatnosci/