Paserstwo

W przypadku pomocy w zbyciu rzeczy, które zostały uzyskane w wyniku popełnienia przestępstwa, oskarżony może otrzymać karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Takie przestępstwo można popełnić nieumyślnie, co także wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Szukasz wsparcia przed rozprawą w sądzie o paserstwo? A może jesteś ofiarą oszustwa? Skontaktuj się z nami. W Kancelarii Śledczej skrupulatnie zajmujemy się prowadzeniem tego typu spraw.

Wypełnij formularz
Kompleksowe doradztwo prawne

Nasza Kancelaria Śledcza proponuje rzetelne doradztwo prawne w sprawach związanych z paserstwem. Wiemy, jak skutecznie działać w zakresie obrony oskrażonego - także za nieumyślne popełnienie tego rodzaju przestępstwa.

Pomoc w postępowaniu karnym

W trakcie postępowania karnego każdy dowód ma znaczenie. Skrupulatnie przygotowujemy się do postępowania karnego, aby zapewnić maksymalne wsparcie naszym klientom. Zadbamy o to, aby zakończyć sprawę karną z jak najniższym wymiarem kary.

Analiza materiału dowodowego

Kancelaria Śledcza to zespół specjalistów zajmujących się prawem oraz branżą detektywistyczną. Wiemy, jak i gdzie szukać materiałów dowodowych w sprawach za paserstwo. Zajmiemy się też analizą zebranego już materiału dowodowego np. przez prokuraturę.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Paserstwo jest przestępstwem polegającym na przyjmowaniu, przechowywaniu, ukrywaniu lub obrocie rzeczami pochodzącymi z czynu zabronionego, w tym z kradzieży. Prowadzenie spraw związanych z paserstwem wymaga dogłębnej znajomości przepisów prawnych oraz doświadczenia w obronie lub reprezentacji poszkodowanych.

Kancelaria Śledcza oferuje wsparcie na każdym etapie postępowania karnego w sprawach dotyczących paserstwa.

Przeprowadzamy szczegółową analizę dowodów zgromadzonych w sprawie, co pozwala na ocenę ich wiarygodności oraz znaczenia w kontekście całego procesu. Dokładna ocena zeznań świadków umożliwia identyfikację potencjalnych niespójności, co jest kluczowe zarówno dla obrony, jak i oskarżenia.

Skontaktuj się z kancelarią

Jak pomagamy w sprawach związanych z paserstwem?

Reprezentujemy interesy klienta
Bronimy oskarżonych w sprawie
Chronimy poszkodowanych
Weryfikujemy materiał dowodowy

Jakie są kary za paserstwo w Polsce?

Zgodnie z polskim kodeksem karnym, kary za paserstwo są precyzyjnie określone w artykule 291. Kodeksu karnego. Paserstwo jest przestępstwem polegającym na nabywaniu, przechowywaniu, ukrywaniu lub pomaganiu w zbyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego.

Paserstwo może być także popełnione nieumyślnie. Oznacza to sytuację, w której sprawca nie miał świadomości, że rzecz pochodzi z przestępstwa, ale powinien był to przypuszczać na podstawie okoliczności sprawy.

  • Za paserstwo umyślne grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
  • Paserstwo umyślne nie przewiduje kary ograniczenia wolności ani grzywny.
  • W przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku.
  • Za nieumyślne paserstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.
Napisz do nas

Pomoc w sprawach za paserstwo w 3 krokach

Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.

01
Identyfikujemy problem

Pierwszy krok to kompleksowa identyfikacja problemu związanego z oskarżeniem o paserstwo. Przeprowadzamy kompleksowy wywiad z klientem, który zgłasza się do Kancelarii Śledczej. Dopiero wtedy możemy podjąć odpowiednie czynności w celu dalszego poprowadzenia sprawy.

02
Gromadzimy dowody

W Kancelarii Śledczej zajmujemy się nie tylko kwestiami prawnymi, ale także gromadzeniem dowodów w sprawie w ramach działalności detektywistycznej. Zbieramy wszystkie istotne informacje i dowody, które mogą rzutować na wynik sprawy w sądzie.

03
Reprezentujemy klienta

Kiedy zgromadzimy niezbędne dowody i ustalimy z klientem sposób działania, przystępujemy do rozprawy sądowej jako reprezentant oskarżonego lub poszkodowanego w sprawach za paserstwo.  Działamy tak, aby uzyskać jak najłagodniejsze wyroki sądu.

Poznaj opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy

Najlepsza kancelaria z którą współpracowałem. Rewelacyjnie załatwiają sprawy. Szybko i skutecznie. Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze na czas i do celu. Szanowna Kancelario nie zmieniajcie. Trzymajcie tak dalej. Dziękuję za wszystko. Dzięki Wam wierzę w sprawiedliwość.
Jacek Kapuściński
Ludzie na których można polegać w najcięższych sytuacjach. Podczas rozprawy walczą do samego końca i wytaczają najcięższe działa.
Magdalena Zawisza
Wysoki poziom obsługi. Zapewniają bardzo szybką reakcję na zmiany w postępowaniu, dzięki temu przez cały czas wiedziałam, na czym stoję i jakie są kolejne kroki.
Agnieszka Spenst
Sądzę, że ciężko o bardziej profesjonalną i zaangażowaną obsługę. Korzystałam ze wstępnej pomocy w kilku kancelariach i tutaj zdecydowanie mieli najlepsze podejście. Mam ogromną sympatię do tych ludzi. Polecam
Karolina Borysiuk
Jesteście niesamowici! Traciłam już nadzieję, że których kancelaria podejmie się mojej sprawy, bo byłam w kilku miejscach, gdzie mi odmówiono. Tutaj bez kiwnięcia palcem zainteresowali się moją sprawą i zaplanowali sensowne rozwiązanie, które przyniosło oczekiwane rezultaty.
Monika Mat
Bardzo rzetelni prawnicy, potrafiący wybrnąć nawet z trudnych sytuacji. Mimo skomplikowane sprawy, doprowadzili ją do końca z pozytywnym skutkiem.
Klaudia Bartczak
Profesjonalizm
Terminowość
Dokładność
Zadowolenie klientów

Czy paserstwo nieumyślne jest traktowane jak zamierzone?

Paserstwo nieumyślne różni się istotnie od paserstwa umyślnego, głównie ze względu na brak świadomości sprawcy co do pochodzenia rzeczy. Paserstwo nieumyślne zachodzi wtedy, gdy sprawca, z uwagi na okoliczności towarzyszące nabywaniu, przechowywaniu lub ukrywaniu rzeczy, powinien i mógł przypuszczać, że pochodzi ona z przestępstwa.

Odpowiedzialność karna w przypadku paserstwa nieumyślnego opiera się więc na zaniedbaniu obowiązku należytej staranności i ostrożności w ocenie źródła pochodzenia rzeczy, co odróżnia je od działania z pełną świadomością w przypadku paserstwa umyślnego.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania o pomoc w sprawach za paserstwo?

Potrzebujesz więcej informacji o prowadzeniu spraw za paserstwo? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.

Kara za popełnienie nieumyślnego paserstwa może być karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może zgodzić się na warunkowe umorzenie postępowania. Kiedy przedmiot paserstwa ma wartość wyższą niż 200 000 złotych, wtedy sprawcy nieumyślnemu grozi kara nawet do 5 lat.

Przedmiotem paserstwa mogą być zarówno ruchomości, jak i nieruchomości, uzyskane za pomocą czynu zabronionego, takiego jak kradzież. Nie ma większego znaczenia, czy paser realizuje swoje działania bezpośrednio ze sprawcą pierwotnego czynu zabronionego, z którego pochodzi przedmiot, czy z osobą, która przejęła władztwo nad rzeczą w późniejszym czasie.

Potrzebujesz pomocy w sprawach za paserstwo?

Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.

    W związku z nawiązaniem z nami kontaktu przetwarzamy Twoje dane osobowe. Administratorem Twoich danych jest Kancelaria Śledcza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi Twoje pytanie oraz prowadzenia dalszej korespondencji na podstawie uzasadnionego interesu administratora (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Możesz skontaktować się z administratorem poprzez wiadomość wysłaną na adres: kancelariasledcza@gmail.com. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami co do przetwarzania Twoich danych osobowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności: https://www.kancelariasledcza.pl/polityka-prywatnosci/