Pobicie i uszkodzenie ciała

Uszkodzenie ciała poszkodowanego w wyniku pobicia jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. W przypadku nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu sąd może orzec krótszą karę pozbawienia wolności.

Masz problem z prawem i szukasz specjalistycznej pomocy? A może potrzebujesz dowodów w sprawie za pobicie? W Kancelarii Śledczej proponujemy kompleksową pomoc. Dbamy o to, aby jak najszybciej rozwiązywać sprawy karne za pobicie z uszkodzeniem ciała - zarówno dla poszkodowanego, jak i oskarżonego.

Wypełnij formularz
Ochrona pokrzywdzonych

W Kancelarii Śledczej gwarantujemy pełną pomoc w zakresie ochrony interesów osób poszkodowanych w wyniku pobicia i uszkodzenia ciała. Działamy jako pełnomocnik pokrzywdzonego i oskarżyciela posiłkowego.

Obrona oskarżonych

Kompleksowo zajmujemy się obroną osób oskarżonych za pobicia ze skutkiem uszkodzenia ciała. Dokładnie analizujemy sprawę, aby opracować skuteczny plan obrony na czas rozprawy sądowej. 

Zbieranie dowodów

W Kancelarii Śledczej możemy zgromadzić niezbędne dowody w sprawie za pobicia z uszczerbkiem na zdrowiu. Działamy zarówno na rzecz osób pokrzywdzonych, jak i oskarżonych za popełnienie przestępstwa.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Nasza Kancelaria Śledcza oferuje kompleksowe wsparcie prawne w sprawach związanych z groźbami karalnymi, zapewniając profesjonalne podejście i skuteczne działania na każdym etapie postępowania. 

Mamy zespół doświadczonych prawników, którzy specjalizują się w prawie karnym, co jest gwarancją, że każda sprawa jest prowadzona z najwyższą starannością i dbałością o interesy klienta.

Wyróżnia nas wysoka skuteczność działania, ale także empatia i indywidualne podejście do każdej sprawy. Zawsze staramy się zrozumieć potrzeby klienta, a w razie potrzeby pomagamy też w zebraniu dokumentacji dowodowej. Działamy kompleksowo i skutecznie – zarówno na rzecz poszkodowanych, jak i osób oskarżonych o przestępstwa.

Skontaktuj się z kancelarią

Jak pomagamy w sprawach za pobicia z uszkodzeniem ciała?

Reprezentacja w sądzie
Weryfikacja materiałów dowodowych
Analiza opinii biegłego lekarza
Pełne doradztwo prawne

Czym jest pobicie i uszkodzenie ciała poszkodowanego? Przepisy

Pobicie i uszkodzenie ciała poszkodowanego to przestępstwa polegające na fizycznym naruszeniu integralności cielesnej osoby, które mogą prowadzić do różnych stopni uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami prawa, pobicie jest udziałem w bójce lub napaści, która naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. W zależności od ciężkości uszczerbku, przepisy przewidują różne kary: od grzywny i ograniczenia wolności za lekki uszczerbek, przez karę pozbawienia wolności do lat 5 za średni uszczerbek, aż po kary wieloletniego pozbawienia wolności za ciężki uszczerbek lub śmierć.

  • Lekki uszczerbek na zdrowiu: Kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.
  • Średni uszczerbek na zdrowiu: Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
  • Ciężki uszczerbek na zdrowiu: Kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
  • Śmierć w wyniku pobicia: Kara pozbawienia wolności od 5 lat, 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywotnie pozbawienie wolności.
Napisz do nas

Pomoc w sprawach za pobicie z uszkodzeniem ciała w 3 krokach

Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.

01
Wstępna rozmowa

Na tym etapie zapoznamy się z problemem i potrzebami klienta. Ustalimy, czy rozpoczynamy współpracę z oskarżonym, czy z poszkodowanym. Wstępny wywiad pozwala nam na określenie potrzeb i orientacyjnego planu działania w sprawach za pobicie.

02
Weryfikacja materiałów

Analizujemy materiały dowodowe zgromadzone np. przez prokuraturę. W razie potrzeby rozszerzamy zakres działań o własne czynności detektywistyczne. Dzięki temu pozyskujemy dodatkowy i niezależny materiał dowodowy, który może być kluczowy w sprawach za pobicia z uszkodzeniem ciała.

03
Reprezentacja klienta

Nasi prawnicy zajmą się reprezentowaniem interesów klienta na sali sądowej. Działamy zarówno jako pełnomocnik pokrzywdzonego, jak i oskarżyciela posiłkowego. Udzielamy pełnego wsparcia w sprawach za pobicia z uszkodzeniem ciała, aby jak najszybciej zakończyć postępowanie.

Poznaj opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy

Najlepsza kancelaria z którą współpracowałem. Rewelacyjnie załatwiają sprawy. Szybko i skutecznie. Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze na czas i do celu. Szanowna Kancelario nie zmieniajcie. Trzymajcie tak dalej. Dziękuję za wszystko. Dzięki Wam wierzę w sprawiedliwość.
Jacek Kapuściński
Ludzie na których można polegać w najcięższych sytuacjach. Podczas rozprawy walczą do samego końca i wytaczają najcięższe działa.
Magdalena Zawisza
Wysoki poziom obsługi. Zapewniają bardzo szybką reakcję na zmiany w postępowaniu, dzięki temu przez cały czas wiedziałam, na czym stoję i jakie są kolejne kroki.
Agnieszka Spenst
Sądzę, że ciężko o bardziej profesjonalną i zaangażowaną obsługę. Korzystałam ze wstępnej pomocy w kilku kancelariach i tutaj zdecydowanie mieli najlepsze podejście. Mam ogromną sympatię do tych ludzi. Polecam
Karolina Borysiuk
Jesteście niesamowici! Traciłam już nadzieję, że których kancelaria podejmie się mojej sprawy, bo byłam w kilku miejscach, gdzie mi odmówiono. Tutaj bez kiwnięcia palcem zainteresowali się moją sprawą i zaplanowali sensowne rozwiązanie, które przyniosło oczekiwane rezultaty.
Monika Mat
Bardzo rzetelni prawnicy, potrafiący wybrnąć nawet z trudnych sytuacji. Mimo skomplikowane sprawy, doprowadzili ją do końca z pozytywnym skutkiem.
Klaudia Bartczak
Profesjonalizm
Terminowość
Dokładność
Zadowolenie klientów

Jak dokonać zgłoszenia pobicia? To warto wiedzieć!

Zgłoszenie pobicia na policję jest kluczowe, ponieważ pozwala na ochronę siebie i innych przed dalszymi działaniami sprawców oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo w okolicy. Każdy, kto ma informacje na temat pobicia, był jego świadkiem lub ofiarą, powinien niezwłocznie zgłosić to zdarzenie. Im szybciej pobicie zostanie zgłoszone, tym większa szansa na skuteczne działanie policji i zatrzymanie sprawców.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie, osobiście na komisariacie, lub pisemnie, wysyłając zawiadomienie do właściwej jednostki policji. Ważne jest, aby dokładnie opisać przebieg zdarzenia, podać personalia napastników oraz wskazać ewentualnych świadków. Po pobiciu warto udać się na obdukcję lekarską, która potwierdzi doznane obrażenia i będzie ważnym dowodem w sprawie.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania o pomoc w sprawach za pobicia z uszkodzeniem ciała?

Potrzebujesz więcej informacji o prowadzeniu spraw za pobicia z uszkodzeniem ciała? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.

Bójka, zgodnie z artykułem 158 kodeksu karnego, to zajście pomiędzy co najmniej trzema osobami, gdzie wszystkie strony zarówno atakują, jak i się bronią, bez możliwości wyraźnego rozróżnienia między napastnikami a obrońcami.

Pobicie różni się tym, że jest to fizyczna napaść co najmniej dwóch osób na jedną, gdzie strona atakująca zawsze ma przewagę liczebną. W obu przypadkach uczestnicy narażają się na kary pozbawienia wolności, przy czym sankcje są surowsze, jeśli w wyniku tych działań dojdzie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Okoliczności zaostrzające odpowiedzialność karną za pobicie obejmują przede wszystkim skutek w postaci nieumyślnego spowodowania średniego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także śmierci ofiary. Dodatkowo odpowiedzialność karną zaostrza zastosowanie broni palnej, noża lub innego równie niebezpiecznego przedmiotu podczas popełniania przestępstwa.

Ciężki uszczerbek na zdrowiu w wyniku pobicia, zgodnie z art. 156 Kodeksu Karnego, obejmuje poważne i trwałe uszkodzenia zdrowia poszkodowanego. Oznacza to pozbawienie człowieka słuchu, wzroku, mowy lub możliwości rozrodczych, doprowadzenie do ciężkiego kalectwa, wywołanie nieuleczalnych chorób, w tym chorób psychicznych, oraz innych chorób, które realnie wpływają na jakość życia i zagrażają życiu poszkodowanego. Ponadto, ciężki uszczerbek obejmuje utratę zdolności do pracy oraz istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała.

Potrzebujesz pomocy w sprawach za pobicie z uszkodzeniem ciała?

Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.

    W związku z nawiązaniem z nami kontaktu przetwarzamy Twoje dane osobowe. Administratorem Twoich danych jest Kancelaria Śledcza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi Twoje pytanie oraz prowadzenia dalszej korespondencji na podstawie uzasadnionego interesu administratora (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Możesz skontaktować się z administratorem poprzez wiadomość wysłaną na adres: kancelariasledcza@gmail.com. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami co do przetwarzania Twoich danych osobowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności: https://www.kancelariasledcza.pl/polityka-prywatnosci/