Kancelaria Śledcza

W dzisiejszych czasach podsłuchy nie są już domeną tylko służb specjalnych. Za odpowiednią cenę każdy może zakupić podsłuch i, co gorsza, niepostrzeżenie umieścić go w twoim domu albo telefonie. Jeśli doszło do takiej sytuacji, należy interweniować.

 

W przypadku podsłuchu w telefonie trzeba zwrócić uwagę na działanie urządzenia. Jeśli zaczyna zachowywać się w dziwny sposób, czyli wyłącza się samodzielnie, zawiesza, długo włącza, to może być znak, że działa na nim dodatkowe oprogramowanie do podsłuchiwania.

 

W przypadku podsłuchu w domu należy przyglądać się swojemu otoczeniu. Jeżeli zauważysz zmiany w swoim pokoju, przypadkowo przesunięte obrazy, lampy, meble, a uważasz, że ktoś mógłby chcieć cię podsłuchiwać, zainwestuj w wykrywacz podsłuchów.

 

Wykrywanie podsłuchów – czy to możliwe?

 

Wykrywanie podsłuchu gsm albo podsłuchu w domu jest możliwe. W sklepach specjalizujących się w materiałach detektywistycznych można zakupić wykrywacz podsłuchów. Są to niewielkie urządzenia, które pozwalają na wykrycie ewentualnych podsłuchów.

 

W przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń możliwe jest wykrycie również potajemnie zainstalowanych kamer. Wykrywacze sprzyjają ochronie prywatności, zarówno w pracy, jak i w domu, w którym chce się tę prywatność chronić najbardziej.

 

Jak wykryć podsłuch?

 

Pluskwa, podsłuch w telefonie, podsłuch w domu – wszystko to nie jest bezpieczne dla życia prywatnego oraz zachowania własnych spraw w tajemnicy. Może służyć do zbierania informacji, które będą z czasem służyły do szantażowania lub zostaną wykorzystane przeciwko tobie.

 

Urządzenie zwane „wykrywaczem podsłuchów” to jedna z możliwości, która pozwala zabezpieczyć prywatność. Szczególnie polecana jest osobom, które uważają, że mogą być podsłuchiwane albo mają ku temu przesłanki. Poza zakupem wykrywacza możliwe jest skorzystanie z usług firmy oferującej wykrywanie podsłuchów. W Warszawie takich placówek jest bardzo dużo.

 

Jak wykryć podsłuch w telefonie?

 

Podsłuch w telefonie z wielu względów może wydawać się podsłuchującemu najbardziej praktyczny. Nie tylko pozwala poznać treść rozmów, ale nierzadko ułatwia dostęp do wiadomości sms, jak również innych czynności wykonywanych przy użyciu tego urządzenia. Do jego wykrywania służą wspomniane już wykrywacze, jak również aplikacje oraz kody dostępne w internecie, które pozwalają odkryć, czy wychodzące połączenia są zabezpieczane i traktowane jako poufne. Gdy którykolwiek z kodów (np. *#21#) wskazuje, że wiadomości nie są odpowiednio bezpieczne, należy uznać, że telefon może być inwigilowany.

 

Podsłuch w domu – czy można go wykryć?

 

Podsłuch w telefonie, choć niebezpieczny, wydaje się nieco łatwiejszy do zlokalizowania. Można użyć aplikacji, kodów, ocenić, czy urządzenie działa prawidłowo i szybko zadziałać. Trudniej jest z podsłuchem w domu. Wiąże się to z faktem, że trzeba zacząć podejrzewać jego istnienie, a następnie rozpocząć poszukiwanie miejsca, w którym się znajduje. Stanowi to jedną z metod wykrywania podsłuchu w domu, choć ludzkie oko może być zawodne. Jeżeli masz wątpliwości, najlepiej zatrudnij specjalistów, którzy mają odpowiedni sprzęt do wykrywania sprzętów rejestrujących.

 

Wykrywacze podsłuchów – co to takiego?

 

Życie na podsłuchu nie jest przyjemne, dlatego jeśli sytuacja do tego zmusza, należy wdrożyć odpowiednie środki. Wykrywacze podsłuchów to jedne z nich. Są urządzeniami, których zadaniem jest wykrywanie sygnałów radiowych różnego typu. Właśnie takie sygnały są emitowane przez urządzenia podsłuchujące, zainstalowane zarówno w telefonie, jak również umieszczone w domu. Im bliżej podsłuchu, tym wyraźniejsze sygnały daje wykrywacz podsłuchów.

 

Czy można wykryć podsłuch samodzielnie?

 

Sprawnie i szybko podsłuch gsm lub podsłuch w domu wykrywa profesjonalna firma. Jednak można spróbować zrobić to samodzielnie. W domu należy przeszukać miejsca za obrazami, meblami, na szafach, które są dobrym punktem dla rejestracji dźwięku lub obrazu. Warto także posłużyć się wykrywaczem fal radiowych, mierząc nasilenie – tym silniejsze, im bliżej lub więcej urządzeń inwigilujących znajduje się w pobliżu.