Podejrzewasz zdradę małżeńską? Zobacz, jak to sprawdzić!

Statystyki pokazują, że zdrada dotyczy coraz większej liczby małżeństw. Do zdrady dochodzi zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Zdarza się, że partner szybko zaczyna podejrzewać, że w życiu drugiej osoby pojawił się ktoś inny. Subtelne znaki dają do myślenia i w pewnym momencie zdrady nie da się dłużej ukrywać, a winny nie jest w stanie zaprzeczać.

Zdarza się również, że zdrada nie jest oczywista, a partner wypiera się jej przez tygodnie lub miesiące. Podejrzenia często są gorsze niż wiedza, jednak samodzielnie trudno jest znaleźć w pełni przekonujące dowody. Zamiast przetrząsać kieszenie małżonka lepiej skorzystać z profesjonalnych sposobów na potwierdzenie swoich podejrzeń.

 

 

 

Zdrada małżeńska – jakie są statystyki?

 

Zdrada małżeńska jest przedmiotem zainteresowania socjologów. Według najnowszych badań zdrady partnerki dopuszcza się aż 53% mężczyzn, a zdrady partnera – 33% kobiet. Jednocześnie zauważalne są różnice w sposobie zdradzania. Mężczyźni częściej angażują się w romanse, jednak są to zazwyczaj krótkie epizody. W przypadku kobiet romanse są dłuższe i intensywniejsze, mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

 

Czy on mnie zdradza? Zdrada męża

 

Symptomów zdrady męża jest sporo, ale kilka z nich jest szczególnie charakterystycznych. Za pierwszy można uznać nagłą chęć dbania o siebie i swój wygląd. Jeśli do tej pory mąż nie przejawiał chęci, aby modnie się ubierać, ćwiczyć i głównie leżał na kanapie, a zaczyna zwracać uwagę na kondycję fizyczną i starannie dobiera zapach perfum – to znak, że może spotykać się z kimś innym.

 

Podejrzane może być także częste wtrącanie kobiecego imienia, które dotąd nie pojawiało się w rozmowach. Zazwyczaj zdradzający mężowie uważają, że to usypia czujność partnerki, bo przecież nie zataił istnienia nowej kobiety w swoim otoczeniu. Tak samo budzi podejrzenie fakt, że partner praktycznie nie rozstaje się z telefonem komórkowym, denerwuje się, gdy sięgasz po jego smartfon. Zastanawiające może być także zatajanie wydatków, przy jednoczesnym częstym obsypywaniu żony prezentami bez okazji.

 

Czy żona mnie zdradza? Zdrada żony

 

W przypadku kobiet również pojawiają się symptomy zdrady. Zazwyczaj zmienia się jej podejście do wspólnego wychodzenia, nie nalega już, żeby mąż wychodził z nią na miasto, do sklepu, żeby robili coś wspólnie. Zdradzająca żona mniej opowiada o swojej codzienności, za to częściej skupia się na wypytywaniu o nią męża. Znacznie częściej pojawiają się także prezenty, brak wymówek po zakupie przedmiotów, które dotąd krytykowała. Zauważalna może być także większa ochota na seks, związana z poczuciem winy partnerki.

 

Zdrada w małżeństwie – jak ją sprawdzić?

 

Jak rozpoznać zdradę? To jedno z najważniejszych pytań, gdy pojawiają się podejrzenia. Zdrada żony albo zdrada męża jest zawsze bolesną kwestią. Nawet jeśli partnerzy nie byli już sobie bardzo bliscy, doszło do oszustwa. Im większe istnieją podejrzenia, że do zdrady doszło, tym bardziej chce się mieć na to dowody. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze zachowania sugerujące zdradę faktycznie jej dowodzą. Mogą być jedynie przejawem małżeńskiego kryzysu.

 

Jak udowodnić zdradę małżeńską?

 

Gdy podejrzenia są silne, najlepiej zdobyć dowody na zdradę. Są one przydatne nie tylko dla potwierdzenia swoich przypuszczeń, lecz także podczas rozprawy rozwodowej. Udowodnić zdradę można dzięki wiadomościom tekstowym znalezionym w telefonie, zdjęciom ze spotkania z kochanką lub kochankiem, albo poprzez przyłapanie na gorącym uczynku, np. podczas intymnego spotkania.

 

Jak uzyskać dowody zdrady?

 

Dowody zdrady można próbować zebrać samodzielnie. Najłatwiejsze jest przejrzenie telefonu albo skrzynki mailowej. Jednak śledzenie partnera, kiedy wychodzi, z kim się spotyka jest nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Zawsze istnieje ryzyko, że do zdrady nie doszło, a wówczas pojawią się nowe problemy i podejrzenia o brak zaufania ze strony małżonki czy małżonka.

 

Detektyw zdrady – czy warto skorzystać z jego pomocy?

 

Zamiast samodzielnie śledzić partnera, znacznie lepszym pomysłem jest zatrudnienie detektywa zdrady. Profesjonalista zna tajniki niezauważalnego śledzenia, podglądania, może sfotografować spotkanie z kochanką, a nawet dowiedzieć się, jak długo trwa romans. Zlecenie mu tego nieprzyjemnego zadania ułatwia uzyskanie obiektywnej oceny oraz dowodów zebranych z chłodną głową.