Kancelaria Śledcza

Śledzenie to jeden ze sposobów na to, aby odkryć, czy partner jest wierny albo czy w związku nie dochodzi do kłamstw. Pomaga również kontrolować bezpieczeństwo dziecka. Tym razem skupimy się jednak na relacji partnerów. Choć śledzenie może budzić kontrowersje, a jego efekty nierzadko szokują partnerów, to jest to jeden ze sposobów na sprawdzenie, czy w związku na pewno wszystko gra.

Śledzenie osoby – co musisz o tym wiedzieć?

Śledzenie często pozwala na zdobycie informacji, które mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Sposób zdobycia i wykorzystania materiałów definiuje to, czy działa się jeszcze w granicach prawa, czy też zostało już ono przekroczone.

Śledzenie ludzi kojarzy się nam zapewne z filmami i serialami, głównie tymi amerykańskimi, gdzie śledzącym zazwyczaj jest detektyw poszukujący zbrodniarza. Życie jednak wygląda nieco inaczej. Śledzenie to żmudny proces, który może trwać miesiącami – dlatego przyda się tutaj pomoc profesjonalisty. Jednak w dobie nowoczesnych technologii niektóre czynności mogą być wykonywane samodzielnie.

Obecnie śledzenie kogoś nie polega wyłącznie na jeżdżeniu czy też chodzeniu za kimś, ale również na używaniu lokalizatorów GPS, przeglądaniu czatów, poczty internetowej czy nawet na śledzeniu aktywności internetowej. Metod jest wiele, a branża detektywistyczna nieustannie rozwija się w zakresie wykorzystania nowych technologii i różnych, często trudnych do wykrycia urządzeń.

Czy śledzenie kogoś jest legalne?

 

Jeśli w toku czynności może dojść do ingerencji w czyjąś prywatność, warto zapoznać się z przepisami prawa, określającymi, czy to, co zamierzamy zrobić, jest uczciwe, czy lepiej też jest zmienić swoje plany. Tak właśnie jest w przypadku śledzenia kogoś.

O ile chodzenie i jeżdżenie za kimś autem nie są karalne, ponieważ nie wchodzimy w ten sposób w posiadanie żadnych prywatnych informacji i nie naruszamy sfery prywatnej osoby śledzonej, to już podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów czy namierzanie kogoś przy pomocy lokalizatora GPS, może zostać uznane za karalne – za co może grozić nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Śledzenie telefonu – jak to zrobić?

 

Chcąc dowiedzieć się, jak śledzić czyjś telefon, zaczynamy zazwyczaj od szukania informacji na ten temat w internecie. Możemy się jednak nieco zawieść – po wpisaniu frazy „śledzenie telefonu” pojawi się wiele wyników, ale większość z informacji jest fałszywych. Trafimy przede wszystkim na płatne subskrypcje czy instrukcję, jak śledzić numer telefonu, a nie sam telefon.

Mimo wszystko śledzenie telefonu jest możliwe, po prostu należy skorzystać z odpowiednich aplikacji lub lokalizatorów. Nie liczmy na pomoc operatora telefonii komórkowej, jako że jest mało prawdopodobnym, aby udostępnił on informacje o pozycji telefonu komuś innemu, niż instytucji państwowej. Dlatego też najlepszym sposobem jest po prostu zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, korzystanie z urządzeń namierzających telefon czy też podarowanie śledzonej osobie specjalnego aparatu.

Śledzenie samochodu

 

W tym przypadku należy być bardzo ostrożnym. Najlepiej jest nie jeździć za śledzonym autem, ponieważ w ten sposób łatwo spowodować zagrożenie na drodze. Najłatwiej będzie wrzucić do auta lokalizator GPS, który często w zestawie posiada także zestaw nagrywający rozmowy.

Jak śledzić męża?

 

Według CBOS aż 48% ankietowanych mężczyzn przyznaje się do zdradzania partnerki. Dlatego też nie dziwi fakt, że kobiety często decydują się na śledzenie swoich mężów, narzeczonych, chłopaków. W tym celu mogą wykorzystać zarówno urządzenia do śledzenia telefonu i samochodu, jak i te, które pozwolą im na przeglądanie wiadomości partnera oraz na odkrycie, jakie strony w internecie są przez niego odwiedzane.

Śledzenie żony – co się sprawdza?

 

Choć mężczyźni zdradzają częściej, to również wśród kobiet dochodzi do zdrad, przy czym zazwyczaj wybierają sobie one kochanków na dłuższy czas. W stosunku do kobiet można stosować takie same metody śledzenia, jak w przypadku mężczyzn.

Śledzenie kogoś – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

 

Choć każdy chciałby poczuć się jak detektyw i nieraz sądzi, że sprawa porusza się do przodu zbyt wolno, to warto zaufać specjaliście i powierzyć prowadzenie śledztwa profesjonalnemu detektywowi. Dzięki temu można uniknąć popełnienia podstawowych błędów oraz być pewnym, że wszelkie działania będą odbywać się zgodnie z prawem. Tak zdobyte dowody mogą być następnie użyte w sądzie.