Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne, które trafiają na wokandę sądową, bywają wyjątkowo trudne, stresujące i długotrwałe. Pomoc doświadczonego prawnika może być pomocna, szczególnie w mocno skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Masz problem z ustaleniem rodzicielstwa? A może czeka Cię sprawa o alimenty na dziecko? We wszystkich sprawach rodzinnych możesz zgłosić się o poradę do naszej Kancelarii Śledczej. Kompleksowo zajmiemy się Twoimi problemami.

Wypełnij formularz
Poszukiwania porwanych małoletnich

Jeśli relacje rodzinne są skomplikowane, często dochodzi do porwań rodzicielskich. Interweniujemy w takich sytuacjach, zajmując się poszukiwaniami małoletnich. Doświadczenie detektywistyczne naszych ekspertów pozwala na szybkie odnalezienie dziecka w przypadku porwania rodzicielskiego.

Regulacja kontaktów rodzicielskich

W razie potrzeby udzielamy pomocy w kwestii prawnych regulacji kontaktów rodzicielskich z małoletnimi dziećmi. Tego typu sprawy prowadzimy równorzędnie ze sprawami o rozwód. Pomagamy klientom w dochodzeniu swoich praw odnośnie do kontaktów z dziećmi.

Nadzór nad spotkaniami

Jeśli jeden z rodziców ma przyznane kontakty z dziećmi wyłącznie w obecności innego członka rodziny lub opiekuna, pomagamy w wyznaczaniu osoby, które będzie mieć prawo do uczestniczenia w takim spotkaniu. W ten sposób dbamy o dobro dziecka podczas kontaktów z rodzicem.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższej jakości usług w prowadzeniu spraw rodzinnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy nad skomplikowanymi przypadkami dotyczącymi rozwodów, opieki nad dziećmi, podziału majątku oraz alimentów.

Specjaliści w Kancelarii Śledczej to wykwalifikowani prawnicy i detektywi, którzy doskonale rozumieją subtelności i zawiłości prawa rodzinnego. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę, która uwzględnia zarówno aspekty prawne, jak i emocjonalne każdej sprawy.

Rozumiemy, że każda rodzina jest inna, a każda sytuacja wymaga spersonalizowanego podejścia. Nasza Kancelaria Śledcza gwarantuje pełną dyskrecję i delikatność w prowadzeniu spraw. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie poufności w delikatnych kwestiach rodzinnych.

Skontaktuj się z kancelarią

Jak pomagamy w sprawach rodzinnych?

Regulujemy kontakty rodzicielskie
Pozyskujemy informacje o majątku rodziców
Kontrolujemy spotkania rodziców z dziećmi
Prowadzimy rodzinne sprawy majątkowe

Jakie sprawy obejmuje prawo rodzinne?

Prawo rodzinne w Polsce jest gałęzią prawa cywilnego, która reguluje stosunki osobiste i majątkowe między członkami rodziny oraz kwestie dotyczące opieki, kurateli i przysposobienia. Podstawowym celem prawa rodzinnego jest ochrona interesów rodziny oraz poszczególnych jej członków, ze szczególnym uwzględnieniem dobra dziecka.

Sprawy rodzinne obejmują przede wszystkim:

  • Zawarcie małżeństwa, ustalanie ustrojów majątkowych, rozwód, separację i podział majątku wspólnego.
  • Ustalanie i wykonywanie władzy rodzicielskiej, alimenty, ustalanie kontaktów z dziećmi oraz adopcję.
  • Określanie opieki nad małoletnimi dziećmi oraz kurateli nad dorosłymi niezdolnymi do samodzielnego działania.
  • Proces przysposobienia dzieci, prawa i obowiązki adoptujących oraz adopcyjnych dzieci.
  • Sporządzanie i interpretacja testamentów oraz intercyz małżeńskich.
Napisz do nas

Pomoc w sprawach rodzinnych w 3 krokach

Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.

01
Porada prawna

Podczas pierwszego kontaktu klienta z naszą kancelarią udzielamy rzetelnej porady prawnej. Dzięki temu osoby potrzebujące wsparcia w sprawach rodzinnych mogą liczyć na kompleksowe doradztwo i wskazanie optymalnej drogi postępowania np. przed sądem.

02
Kompletacja dowodów

Kolejny etap współpracy z Kancelarią Śledczą to gromadzenie dowodów potrzebnych do poprowadzenia spraw rodzinnych w sądzie. Nasz dział śledczy zajmie się zebraniem materiału dowodowego potrzebnego np. do rozwodu, ustalenia opieki nad dziećmi czy przyznania alimentów.

03
Przygotowanie wniosków

Prawnicy naszej kancelarii zajmą się przygotowaniem wszystkich niezbędnych wniosków związanych ze sprawami rodzinnymi prowadzonymi przez sąd. Zajmiemy się sporządzeniem pozwu o rozwód, wniosku o alimenty, a także innych dokumentów wymaganych przez sądy w Polsce.

Poznaj opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy

Najlepsza kancelaria z którą współpracowałem. Rewelacyjnie załatwiają sprawy. Szybko i skutecznie. Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze na czas i do celu. Szanowna Kancelario nie zmieniajcie. Trzymajcie tak dalej. Dziękuję za wszystko. Dzięki Wam wierzę w sprawiedliwość.
Jacek Kapuściński
Ludzie na których można polegać w najcięższych sytuacjach. Podczas rozprawy walczą do samego końca i wytaczają najcięższe działa.
Magdalena Zawisza
Wysoki poziom obsługi. Zapewniają bardzo szybką reakcję na zmiany w postępowaniu, dzięki temu przez cały czas wiedziałam, na czym stoję i jakie są kolejne kroki.
Agnieszka Spenst
Sądzę, że ciężko o bardziej profesjonalną i zaangażowaną obsługę. Korzystałam ze wstępnej pomocy w kilku kancelariach i tutaj zdecydowanie mieli najlepsze podejście. Mam ogromną sympatię do tych ludzi. Polecam
Karolina Borysiuk
Jesteście niesamowici! Traciłam już nadzieję, że których kancelaria podejmie się mojej sprawy, bo byłam w kilku miejscach, gdzie mi odmówiono. Tutaj bez kiwnięcia palcem zainteresowali się moją sprawą i zaplanowali sensowne rozwiązanie, które przyniosło oczekiwane rezultaty.
Monika Mat
Bardzo rzetelni prawnicy, potrafiący wybrnąć nawet z trudnych sytuacji. Mimo skomplikowane sprawy, doprowadzili ją do końca z pozytywnym skutkiem.
Klaudia Bartczak
Profesjonalizm
Terminowość
Dokładność
Zadowolenie klientów

Czym jest i czego dotyczy prawo rodzinne?

Prawo rodzinne reguluje zarówno osobiste, jak i majątkowe stosunki pomiędzy członkami rodziny. Obejmuje szeroki zakres zagadnień, takich jak relacje pomiędzy małżonkami, stosunki między rodzicami a dziećmi, a także kwestie związane z dalszymi i bliższymi krewnymi.

Sprawy rodzinne najczęściej obejmują ochronę interesów poszczególnych członków rodziny oraz zapewnienie im odpowiedniej pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów prawnych.

Kluczowe obszary prawa rodzinnego obejmują m.in. sprawy rozwodowe, separacje, ustalanie władzy rodzicielskiej, alimenty oraz adopcje. W kontekście tych spraw, wsparcie doświadczonego prawnika jest nieocenione, zwłaszcza że sprawy rodzinne w sądzie wiążą się z silnymi emocjami i delikatnymi kwestiami osobistymi.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania o sprawy rodzinne?

Potrzebujesz więcej informacji o sprawach związanych ze sprawami rodzinnymi? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.

Sprawy rodzinne, które są najczęściej prowadzone przez naszą kancelarię to: rozwody, podział opieki nad dzieckiem po rozwodzie, podział majątku, alimenty, spadek rodzinny, darowizny, adopcja, a także ustalenie ojcostwa dziecka.

Zdecydowanie tak. Prowadzenie mediacji np. pomiędzy małżonkami lub innymi członkami rodziny w sprawach o spadek lub alimenty może doprowadzić do polubownego zakończenia sprawy bez konieczności interwencji sądu i gromadzenia dokumentacji dowodowej.

Sprawy rodzinne bywają naprawdę skomplikowane, a w przypadku mocno zawiłych spraw sądowych zawsze warto mieć wsparcie doświadczonego prawnika. Doradztwo prawne, a także pomoc w kompletowaniu materiału dowodowego i przygotowywaniu wniosków do sądu może przyczynić się do szybszego zakończenia spraw rodzinnych w sądzie.

Potrzebujesz pomocy ze sprawami rodzinnymi?

Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.

    W związku z nawiązaniem z nami kontaktu przetwarzamy Twoje dane osobowe. Administratorem Twoich danych jest Kancelaria Śledcza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi Twoje pytanie oraz prowadzenia dalszej korespondencji na podstawie uzasadnionego interesu administratora (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Możesz skontaktować się z administratorem poprzez wiadomość wysłaną na adres: kancelariasledcza@gmail.com. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami co do przetwarzania Twoich danych osobowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności: https://www.kancelariasledcza.pl/polityka-prywatnosci/