System dozoru elektronicznego (SDE) to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia odbywanie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym.
Nasza Kancelaria Śledcza oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu zgody na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Skontaktuj się z nami i wykorzystaj szansę odbycia kary w ramach nadzoru domowego.
W Kancelarii Śledczej zapewniamy pełne wsparcie w zakresie wnioskowania do sądu penitencjarnego o zastosowanie nadzoru elektronicznego w ramach odbywanej kary pozbawienia wolności. Aby skorzystać z takiej możliwości, kara nie może przekraczać roku i 6 miesięcy.
Pomagamy napisać uzasadnienie dla sądu, w którym skazany wnioskuje o zastosowanie systemu SDE do odbycia kary w miejscu zamieszkania. Powody, które możemy przedstawić w imieniu klienta to skomplikowana sytuacja rodzinna i zawodowa.
Nasi eksperci zajmą się przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów oraz analizą przesłanek umożliwiających skorzystanie z systemu nadzoru elektronicznego w miejscu zamieszkania osadzonego. Zadbamy o to, aby uzyskać zgodę sądu na taką formę kary.
Nasza Kancelaria Śledcza łączy wieloletnie doświadczenie prawników oraz detektywów, oferując kompleksowe wsparcie prawne i operacyjne w zakresie uzyskania zgody na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego (SDE). Pomoc prawników może znacząco wpłynąć na pozytywny przebieg procesu i ostateczną decyzję sądu.
Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych prawników, specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa - także w prawie karnym.
Zapewniamy precyzyjne przygotowanie wniosku o SDE, z uwzględnieniem wszystkich wymogów formalnych oraz prawnych. Zaufaj naszym specjalistom i skorzystaj z profesjonalnej pomocy, aby odbywać karę pozbawienia wolności w bardziej humanitarnych i sprzyjających rehabilitacji warunkach.
Wniosek o udzielenie zgody na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego jest kluczowym dokumentem, który musi spełniać określone wymagania formalne i merytoryczne, aby został pozytywnie rozpatrzony przez sąd penitencjarny. Najważniejszym elementem wniosku jest uzasadnienie, które powinno być starannie przygotowane, zawierać przekonujące argumenty i odpowiednie dowody na ich poparcie.
Kluczowe elementy wniosku:
Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.
W pierwszym kroku dokonujemy dokładnej analizy sytuacji prawnej klienta. Badamy wyrok skazujący, sprawdzamy możliwości zastosowania systemu dozoru elektronicznego oraz identyfikujemy wszelkie przeszkody formalne lub prawne, które mogą wpłynąć na decyzję sądu.
Następnie przystępujemy do przygotowania kompletnego wniosku o dozór elektroniczny. Wniosek zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne, a nasze doświadczenie pozwala na precyzyjne uzasadnienie, które zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie przez sąd.
Kodeks karny wykonawczy wyróżnia trzy rodzaje dozoru elektronicznego: dozór mobilny, dozór zbliżeniowy oraz dozór stacjonarny. Dozór mobilny polega na bieżącym monitorowaniu miejsca pobytu skazanego, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.
Dozór zbliżeniowy koncentruje się na kontrolowaniu odległości między skazanym a osobą wskazaną przez sąd. Skazany musi zachować określoną minimalną odległość od tej osoby, co jest monitorowane przy użyciu specjalnych urządzeń.
Ostatnia opcja to dozór stacjonarny. Obejmuje kontrolowanie obecności skazanego w określonych dniach i godzinach w miejscu wskazanym przez sąd. W praktyce oznacza to, że skazany musi przebywać w swoim domu lub innym określonym miejscu w określonych porach dnia.
Potrzebujesz więcej informacji o prowadzeniu spraw związanych z ubieganiem się o elektroniczny nadzór skazanego w jego miejscu zamieszkania? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.
System dozoru elektronicznego (SDE) to forma odbywania kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym, przy użyciu urządzeń monitorujących ruchy i miejsce pobytu skazanego. Skazany jest zobowiązany do przebywania w określonym miejscu i czasie, co jest nadzorowane przez elektroniczne systemy monitorujące.
Aby uzyskać zgodę na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, skazany musi mieć stałe miejsce pobytu, uzyskać zgodę pełnoletnich współmieszkańców, a także nie mogą istnieć przeszkody techniczne do zainstalowania urządzeń monitorujących.
Wniosek o dozór elektroniczny może złożyć skazany, jego obrońca, prokurator, sądowy kurator zawodowy lub dyrektor zakładu karnego. Wniosek powinien być złożony na piśmie wraz z uzasadnieniem do właściwego sądu penitencjarnego.
Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.