Usługi dla pracodawców

Prowadzenie działalności i zatrudnianie pracowników to skomplikowane kwestie prawne. Zarządzanie wszystkim na własną rękę bywa trudne i często prowadzi do kosztownych błędów.

Chcesz uniknąć problemów z pracownikami? Zależy Ci na sporządzaniu legalnych umów? Możesz skontaktować się z naszą Kancelarią Śledczą. Świadczymy kompleksowe usługi dla pracodawców w Polsce.

Wypełnij formularz
Obsługa umów pracowniczych

W Kancelarii Śledczej zajmujemy się obsługą umów pracowniczych w zakresie sporządzania, rozwiązywania i przygotowywania aneksów dla umowy o pracę, zlecenie i o dzieło. Wspieramy też pracodawców w zakresie organizowania współpracy B2B.

Umowy o zakazie konkurencji

W razie potrzeby przygotowujemy dla pracodawców umowy o zakazie konkurencji. Takie zagadnienia są istotne w przypadku współpracy biznesowej oraz w branżach mocno narażonych na oddziaływanie konkurencji.

Spory cywilne i karne

Prawnicy Kancelarii Śledczej zajmują się reprezentowaniem interesów klienta (pracodawcy) w przypadku sporów z pracownikami na tle Kodeksu cywilnego, a także w sprawach karnych np. związanych z naruszeniem praw pracowniczych.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Współpraca z naszą Kancelarią Śledczą to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalizmu w każdym aspekcie. Nasze doświadczenie i kompetencje pozwalają skutecznie chronić interesy pracodawców, minimalizując ryzyko związane z zatrudnianiem oraz zarządzaniem personelem.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie audytów wewnętrznych, dochodzeń pracowniczych oraz weryfikacji informacji o kandydatach do pracy.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom potrafią szybko i skutecznie rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy.

Skontaktuj się z kancelarią

Jak pomagamy w ramach usług dla pracodawców?

Reprezentujemy firmę w sądzie
Prowadzimy negocjacje z pracownikami
Przygotowujemy umowy kadrowe
Obsługujemy dokumentację księgową

Co obejmują usługi dla pracodawców w naszej kancelarii?

Kancelaria oferuje profesjonalną pomoc i obsługę pracodawców – mniejszych i większych. Doskonale wiemy, że zatrudnianie pracowników wymaga ciągłego dostosowywania się do zmieniających się przepisów, zwłaszcza gdy chodzi o pracodawców zatrudniających wielu pracowników.

Jako doświadczona kancelaria prawna oferujemy:

  • Pomoc w przygotowaniu aktów wewnętrznych pracodawcy m.in. regulaminów pracy i wynagradzania
  • Reprezentację w sporach sądowych
  • Reprezentację pracodawców w negocjacjach z zakładowymi organizacjami związkowymi oraz przedstawicielami pracowników
  • Obsługę wypowiedzenia lub rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia (czyli zwolnienia dyscyplinarnego)
Napisz do nas

Usługi dla pracodawców w 3 krokach

Zobacz, jak działamy w Kancelarii Śledczej. Współpraca z nami to trzy proste kroki.

01
Analiza potrzeb pracodawcy

Na początek ustalamy skrupulatnie potrzeby przedsiębiorstwa. Dzięki temu możemy precyzyjnie ocenić, jakie usługi dla pracodawcy warto zaproponować i wdrożyć podczas współpracy. Przeprowadzamy kompleksowy wywiad z pracodawcą, dzięki czemu dokładnie wiemy, czego potrzebuje firma w zakresie rekrutacji, obsługi prawnej oraz rozwiązywania sporów.

02
Propozycja konkretnych usług

Po ustaleniu potrzeb przedsiębiorstwa możemy zaproponować konkretne usługi. W ten sposób możemy realnie wpłynąć na sposób funkcjonowania firmy, a także zoptymalizować procesy związane np. z obsługą pracowników. Kancelaria Śledcza zajmie się umowami, sprawami karnymi, sprawami cywilnymi, a także dokumentacją przedsiębiorstwa.

03
Reprezentowanie interesów firmy

Kiedy znamy potrzeby i ustalimy już strategię działania, możemy przystąpić do praktycznej współpracy. W razie potrzeby reprezentujemy pracodawców przed sądem, negocjujemy z pracownikami, a także sporządzamy legalne dokumenty, które nie zostaną zakwestionowane przez sąd.

Poznaj opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy

Najlepsza kancelaria z którą współpracowałem. Rewelacyjnie załatwiają sprawy. Szybko i skutecznie. Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze na czas i do celu. Szanowna Kancelario nie zmieniajcie. Trzymajcie tak dalej. Dziękuję za wszystko. Dzięki Wam wierzę w sprawiedliwość.
Jacek Kapuściński
Ludzie na których można polegać w najcięższych sytuacjach. Podczas rozprawy walczą do samego końca i wytaczają najcięższe działa.
Magdalena Zawisza
Wysoki poziom obsługi. Zapewniają bardzo szybką reakcję na zmiany w postępowaniu, dzięki temu przez cały czas wiedziałam, na czym stoję i jakie są kolejne kroki.
Agnieszka Spenst
Sądzę, że ciężko o bardziej profesjonalną i zaangażowaną obsługę. Korzystałam ze wstępnej pomocy w kilku kancelariach i tutaj zdecydowanie mieli najlepsze podejście. Mam ogromną sympatię do tych ludzi. Polecam
Karolina Borysiuk
Jesteście niesamowici! Traciłam już nadzieję, że których kancelaria podejmie się mojej sprawy, bo byłam w kilku miejscach, gdzie mi odmówiono. Tutaj bez kiwnięcia palcem zainteresowali się moją sprawą i zaplanowali sensowne rozwiązanie, które przyniosło oczekiwane rezultaty.
Monika Mat
Bardzo rzetelni prawnicy, potrafiący wybrnąć nawet z trudnych sytuacji. Mimo skomplikowane sprawy, doprowadzili ją do końca z pozytywnym skutkiem.
Klaudia Bartczak
Profesjonalizm
Terminowość
Dokładność
Zadowolenie klientów

Czym jest Prawo pracy dla pracodawców? Obowiązki pracodawcy

Prawo pracy reguluje stosunki między pracodawcą a pracownikiem, nakładając na pracodawcę szereg obowiązków mających na celu zapewnienie godziwych warunków pracy oraz ochronę praw pracowników.

Pracodawca zobowiązany jest do zatrudniania pracowników zgodnie z zawartą umową, zapewnienia odpowiednich warunków pracy oraz terminowego wypłacania wynagrodzenia. Ważnym obowiązkiem jest również poszanowanie godności osobistej pracownika, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz równe traktowanie wszystkich zatrudnionych bez względu na płeć, wiek, rasę czy inne cechy osobiste.

Dodatkowo, pracodawca musi zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz informować pracowników o warunkach ich zatrudnienia, w tym zasadach dotyczących pracy w godzinach nadliczbowych.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania o usługi dla pracodawców?

Potrzebujesz więcej informacji o usługi dla pracodawców? Przygotowaliśmy listę odpowiedzi na najpopularniejsze zagadnienia. Poszukaj istotnych informacji, jeśli jeszcze wahasz się przed skorzystaniem z pomocy prawników w Kancelarii Śledczej.

Tak, pracodawca ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi, co oznacza konieczność podejmowania działań mających na celu zapobieganie uporczywemu i długotrwałemu nękaniu lub zastraszaniu pracowników, które prowadzi do ich poniżenia, ośmieszenia, izolowania lub wyeliminowania z zespołu współpracowników.

Pracodawca ma prawo kierować procesem pracy, rozliczać pracowników z wykonanych zadań i egzekwować przestrzeganie regulaminu oraz zasad BHP. Może również powierzać pracownikom inne zadania podczas przestoju, polecać pracę w godzinach nadliczbowych oraz kontrolować służbową pocztę elektroniczną i wprowadzać monitoring na terenie zakładu. Dodatkowo, pracodawca może przyznawać nagrody, odwoływać pracowników z urlopu w uzasadnionych przypadkach oraz dokonywać potrąceń z wynagrodzenia zgodnie z przepisami prawa.

Potrzebujesz pomocy w ramach usługach dla pracodawców?

Wypełnij prosty formularz i poczekaj na kontakt ze strony naszych ekspertów. Zajmiemy się Twoją sprawą, zaczynając od wstępnego rozpoznania, a kończąc wsparciu w czasie trwania rozprawy przed sądem.

    W związku z nawiązaniem z nami kontaktu przetwarzamy Twoje dane osobowe. Administratorem Twoich danych jest Kancelaria Śledcza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi Twoje pytanie oraz prowadzenia dalszej korespondencji na podstawie uzasadnionego interesu administratora (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Możesz skontaktować się z administratorem poprzez wiadomość wysłaną na adres: kancelariasledcza@gmail.com. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami co do przetwarzania Twoich danych osobowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności: https://www.kancelariasledcza.pl/polityka-prywatnosci/